Co je Činná kompetence – popis.

ČK – je veřejné, kompetentní rozhodování ve prospěch celku a udržitelnosti s odpovědností.

Rozhoduje se tedy veřejně ve prospěch země, lidí a s ohledem na jedince.  (Ten kdo rozhoduje, má práva i povinnosti)

Máme tu tedy výrazy veřejně, kompetentně, odpovědně a celek a udržitelnost. Pojďme si je postupně v souvislosti s činnou kompetencí přiblížit.

 

Proč veřejné?
Protože pokud se bude rozhodovat veřejně, tak si nikdo nedovolí lhát a krást a dělat ze sebe veřejně neřáda. Pokud se o to pokusí, vždy se najde někdo, kdo ho veřejně odhalí a zostudí.. Vycházíme tedy z faktu, že si nikdo nedovolí přijít veřejně rozhodovat o tom, že je třeba krást, využívat lidi a nebo nepřemýšlet. Jak se rozhoduje dnes? Obvykle v zákulisí a ve vedení stran, koalic, ale také a zejména lobbystů a korporací, kteří si vodí námi zvolené politiky, jak potřebují a za to si je MY platíme.

Proč činně kompetentní?
Protože pouze ten, kdo ví ale i umí, je schopen si obhájit své řešení. Pokud to ještě dokáže veřejně a ve prospěch člověka a celku, tedy celistvosti a souvislostí, tak není co řešit (obzvláště, když je za to i odpovědný, protože bere práva i povinnosti).

Jak je to dnes s kompetencí? Politici a mnoho úředníků nejsou odborníci, jejich přednost, je obvykle jen fakt, že jsou všeho schopní a šikovní cokoliv prosadit, bohužel ale ve prospěch sebe..

Proč odpovědně?
Protože kde není odpovědnost, není záruka ničeho! Pokud bude člověk kompetentní, bude součástí jeho kompetence i odpovědnost k lidem a této zemi. Pokud bude škodit, bude Algoritmem ČK (a spolupracujícími i sledujícími občany) rychle odhalen a potrestán! Nemusíme tedy čekat 4 roky, až si zvolíme další neodpovědné politiky. Jak je to dnes s odpovědností? V podstatě je nulová. Co je výsledek po 30 letech po revoluci? Biliony korun jsou pryč, neustálá korupce, země v úpadku, lidé jsou už jen jako otroci v zemi, která jim téměř nepatří. Byl za to někdy někdo odpovědný? Je toto demokracie, kterou jako lidé chceme?

Proč by se měl zohlednit člověk, CELEK a udržitelnost (tedy celistvost v souvislostech)?Protože to jediné má smysl a tomu jedinému nakonec lidé dají svůj hlas. Kdo si veřejně obhájí, že mají přednost oligarchové, korporace, politici, nebo nějaká hrstka podnikavců, před obyčejným člověkem, lidmi a fungujícím CELKEM? Kdo z nás si nepřeje jistou budoucnost, tedy udržitelnost?

Jak je to myšleno s celkem?
Představte si lidské tělo, pokud v tomto celku něco poškodíte – nějaký orgán, důsledky se projeví na destrukci celého člověka..(podobně funguje příroda a ekosystém).

Stejně můžeme vnímat naší společnost. Když budeme preferovat pouze nějakou skupinu, jednotlivce, stranu, obor, něčí zájmy a podobně, společnost nebude zdravá, nebude se jí dařit. To nyní vidíme všude kolem sebe.. Brát ohled na CELEK můžeme u jakéhokoliv téma v našem životě. Například, když bychom řešili podnikatele.. určitě je třeba brát v úvahu zaměstnance, prostředí a souvislosti, jako jsou například mzda, strava, hygiena, doprava, bezpečnost atd.. Vlastně jde o to přemýšlet v souvislostech a předcházet problémům. A takto přesně, kompetentní lidé uvažují a přemýšlí, s ohledem na okolnosti, ne pouze ve prospěch někoho, nebo něčeho z celku..

Dnes pro nás rozhodují volby a parlamentní “demokracie”

Co kdy a pro koho vyřešili? Pomocí voleb se k moci a penězům dostanou nekompetentní lidé, získají veškerou moc a nulovou odpovědnost. Kam to vede, není těžké zjistit. Korupce, bezpráví, úpadek a lhostejnost.. K udržení tohoto stavu slouží prokazatelně nástroj, který je již pro mnohé z nás, pouhou volbou menšího zla, tedy VOLBY. A tak si dokola vždy po čtyřech letech zvolíme jiné zástupce lidu ze stejných, nebo jiných stran a ti ve formě “nějaké” koalice zase škodí a kašlou na tuto zemi, voliče i nevoliče..

Lidé jsou takto rozdělováni na mnoho politických názorů. Takový stav v náš neprospěch ještě umocňuje různá propaganda, alternativa, hoaxy a manipulace.. Máme tu situaci, kdy jako lidé netáhneme za jeden provaz, ale hádáme se ve prospěch nějaké politické  strany, oligarchy, nebo korporace..

CO JE ŘEŠENÍM??? NE volby, tak jak je známe, to opravdu nejsou.
Je to, jak už asi tušíte ČINNÁ KOMPETENCE!

Lidé se přestanou rozdělovat a mohou se naprosto apoliticky spojit pod jednu střechu jen jako lidé!

Je zcela jedno, jestli jde o příznivce KSČ, ODS, Pirátů, TOP, ČSSD, SPD, ANO, Svobodných, nebo nějaké jiné menší strany. Je jedno jestli jde o voliče, nevoliče, seniora, juniora, podnikatele, nezaměstnaného, muže, ženu, vegetariána, masojeda, sparťana, slávistu..atd. V první řadě jsme lidé a nikdo z nás nechce násilí, korupci, nebo bezpráví. Tak proč to na sobě necháme páchat ty politiky a opakovaně je k tomu vybízíme ve volbách?! ČK lidi spojuje a hledá a generuje řešení pod dohledem veřejnosti ve prospěch člověka a CELKU! Nepotřebujeme tedy mnoho různých stran, vůdců a lídrů, nepotřebujeme ani mnoho státních institucí a neziskových organizací.

Stačí jediný nástroj, starý tisíce let, upravený pro dnešní dobu a to je ČINNÁ KOMPETENCE.

Jaký názor máte vy?
Je lepší nechat dokola rozhodovat politické strany o nás, bez nás a proti nám, nebo se začneme rozhodovat veřejně společně ve prospěch této země a lidí pomocí principu Činné kompetence?